امام‌جمعه سرایان: مالیات زمینه‌ساز توسعه زیرساخت‌های کشور است.

امام‌جمعه سرایان گفت: همه باید براساس درآمدی که دارند مالیات پرداخت کنند، چراکه مالیات زمینه‌ساز عمران و آبادانی، بهداشت، ساخت راه‌ها و بسیاری از زیرساخت‌های کشور است.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نجمی پور امام‌جمعه سرایان از توابع استان خراسان جنوبی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی این شهرستان گفت: بحث مالیات، بحث بسیار مهمی است چراکه تأمین هزینه‌های جاری کشور از محل درآمدهای مالیاتی و اهمیت و ضرورت آن بر هیچ‌کس پوشیده نیست و مردم باید بر اساس درآمدی که دارند مالیات بدهند.

وی افزود: بسیاری از زیرساخت‌های کشور مدیون همین مالیاتی است که مردم پرداخت می‌کنند، ولی باید شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی شود و ارتباط دوسویه بین کارکنان ادارات امور مالیاتی و مودیان حفظ شود تا مشکلات مردم مرتفع شود و شبهات و ذهنیت‌هایی که در خصوص مالیات هست حل گردد.
نجمی پور اعلام کرد: ما موظفیم مردم را در امر پرداخت مالیات تشویق کنیم که یکی از ضروری‌ترین مباحث برای اجرا و پیاده‌سازی زیرساخت‌های کشور است، ولی اطلاع‌رسانی گسترده، دقیق و شفاف صورت پذیرد تا مودیان بتوانند از حداکثر مشوق‌ها و معافیت‌های قانونی بهره‌مند گردند، اگر اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف باشد مردم قانع می‌شوند.

امام‌جمعه سرایان اذعان داشت: ممکن است برخی از پرداخت مالیات معاف باشند، لذا توقع ما از رسانه‌ها این است که در بحث مالیات اطلاع‌رسانی کنند و از کارشناسان ادارات امور مالیاتی در این خصوص استفاده نمایند و مباحث لازم را به‌صورت دقیق مطرح کنند.

در ادامه جلسه، نباتی، مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی نیز ضمن تشکر از حضور فعال امام‌جمعه سرایان جهت پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان و همچنین همکاری همه‌جانبه در برنامه‌های فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی پرداخت مالیات، گفت: مالیات نقش و جایگاه ویژه‌ای در تحقق برنامه‌ها و اهداف اقتصاد مقاومتی مانند پروژه‌های عمرانی و زیر بنائی، خدمات بهداشت و درمان و حمایت از تولید و فعالیت‌های اقتصادی دارد.
وی با اشاره به جایگاه معنوی و مقدس نماز جمعه افزود: این جایگاه در آگاهی دادن به افکار عمومی، افزایش اعتماد عمومی، جلب مشارکت همگانی در رعایت مقررات مالیاتی و ترویج فرهنگ خود اظهاری نقش بسزایی دارد. ازاین‌رو جای بسی خوشحالی و امیدواری است که ائمه جمعه ما را در انجام و پیاده‌سازی اهداف و برنامه‌های سازمان امور مالیاتی کشور جهت توسعه زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی کمک و همراهی می‌کنند.
در ادامه نمایندگان فعالان اقتصادی شهرستان سرایان به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداختند و مقرر گردید ضمن حضور مدیرکل امور مالیاتی در شهرستان‌ها، از نزدیک مسائل و مشکلات موردبررسی و در اسرع وقت رسیدگی شود.

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۱/۰۷دیدگاهتان را بنویسید

چهار × 5 =