فرماندار شهرستان خوی: صاحبان درآمدهای کلان باید متناسب با درآمد مالیات دهند

فرماندار شهرستان خوی گفت: باید با اخذ مالیات متناسب با درآمد از صاحبان درآمدهای کلان، جلوی بخشی از فرارهای مالیاتی را گرفت .

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سید محمد عابدی، فرماندار شهرستان خوی از توابع استان آذربایجان غربی در دیدار با مدیرکل امور مالیاتی استان، نقش مهم مالیات در تأمین هزینه‌های کشور را یادآور شد و با اشاره به اینکه فرهنگ مالیاتی تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله دارد اظهار داشت: مردم بسیاری از کشورها با علاقه از پرداخت مالیات استقبال می‌کنند چراکه اطلاع‌رسانی مناسبی از آثار و خدمات مربوط به این امر صورت می‌گیرد .

وی افزود: مردم اگر بدانند مالیاتی که می‌پردازند، مستقیم یا غیرمستقیم در جهت رفاه و منافع عمومی خودشان از جمله خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی و غیره هزینه می‌شود، علاقه بیشتری به پرداخت مالیات نشان می‌دهند.

یعقوب مزرعه لی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به افزایش سهم مالیات در بودجه سال ۹۷ کشور گفت: بخش بزرگی از این افزایش از محل مبارزه با فرارهای مالیاتی و واقعی سازی مالیات گروه‌های درآمدی بالا تأمین خواهد شد .

مزرعه لی با بیان اینکه در سال گذشته هزار و۶۲۳ میلیارد ریال از محل درآمدهای مالیات بر ارزش‌افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کمک کرده‌ایم، اظهار داشت: این مبالغ که ماهانه به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت می‌شوند، به منبع درآمدی مستمر و قابل اتکا برای فعالیت‌های عمرانی شهرداری‌ها تبدیل شده است .

وی افزود: در ۱۰ ماهه سال جاری نیز هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال از محل مالیات بر ارزش‌افزوده در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان آذربایجان غربی قرار گرفته است.

 

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۱/۰۵دیدگاهتان را بنویسید

یک × 3 =