مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی خبرداد: نامگذاری میدان مالیات در شهرستان اسکو

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی خبرداد با هدف فرهنگ‌سازی مالیاتی و ترویج فرهنگ پرداخت مالیات در بین شهروندان، میدانی در شهرستان اسکو با حضور شهردار این شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستان به نام مالیات نامگذاری گردید.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، غلامرضا شریفی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، با اشاره به تعامل موجود بین اداره کل امور مالیاتی و شهرداری‌های استان اظهار داشت: با تعاملی که با شهرداری اسکو انجام گرفت، پیشنهاد نامگذاری یکی از بلوارهای اصلی شهر را به عنوان بلوار مالیات به شهرداری اعلام کردیم و شهرداری اسکو نیز پس از بررسی و هماهنگی با شورای شهر، نسبت به تصویب این پیشنهاد و نامگذاری به عنوان میدان مالیات اقدامات لازم را بعمل آوردند.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بخشی از اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده است، اذعان داشت: فرهنگ پرداخت مالیات هرچه بیشتر نهادینه شود، در واقع کمک به خود مردم و توسعه زیرساخت‌های شهری است.

شریفی، نامگذاری مناطق و محوطه های شهری به نام مالیات را اقدامی موثر در توسعه فرهنگ مالیاتی شهروندان دانست و گفت: وقتی شهروندان نتیجه مالیات‌های پرداختی خود را به طور ملموس و در قالب افتتاح پروژه های عمرانی و رفاهی ملاحظه کنند، میل و رغبت آنان برای پرداخت مالیات بیشتر خواهد شد.
وی، مالیات را یکی از درآمدهای پایدار دولت‌ در تأمین بودجه و هزینه‌های عمومی کشور دانست و افزود: پرداخت مالیات از مهم‌ترین عوامل رشد و توسعه کشور محسوب می‌شود که منجر به رونق اقتصادی، تحقق عدالت اجتماعی، افزایش خدمات و عمران و آبادانی کشور می‌شود.

شهردار اسکو نیز در آیین نامگذاری میدان مالیات گفت: فرهنگ سازی مالیاتی و نهادینه کردن فرهنگ پرداخت مالیات باید به طور جدی مورد توجه مسئولین قرار گیرد و شهرداری اسکو نیز در این راستا همکاری و همراهی خواهد نمود.

وی، پرداخت مالیات را اولین حرکت به سوی توسعه همگانی شهر دانست و اظهار داشت: امروز باید همه ارگان‌ها از بخش‌های دولتی و غیردولتی در کنار دستگاه مالیاتی باشند و با ارتقاء بخشیدن به فرهنگ مالیاتی دولت را یاری کنند.

شهردار اسکو در ادامه با اشاره به اینکه کمک‌های مالی دولت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در قالب عوارض مالیات بر ارزش افزوده اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: ۳ درصد مالیات بر ارزش افزوده تخصصیص داده شده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های اسکو کمک شایان توجهی به توسعه زیرساختها در این شهرستان نموده است.

 

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۲/۰۹دیدگاهتان را بنویسید

هشت − چهار =