مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی :طرح جامع مالیاتی، عامل شفافیت فعالیتهای اقتصادی

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: اجرای کامل طرح جامع مالیاتی به عنوان یک پروژه عظیم ملی، موجب شفافیت فعالیتهای اقتصادی و در نتیجه دریافت مالیات عادلانه و حقه خواهد شد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، نباتی، مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند در خصوص مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی و صاحبان بنگاههای تولیدی و صنعتی استان، ضمن تشریح بسترهای آماده شده در طرح جامع مالیاتی گفت: متأسفانه بیشتر مشکلات مودیان ناشی از عدم اطلاع کافی ایشان از قوانین و تکالیف قانونی و مالیاتی است که مودی را دچار مشکل می کند و گاها مشمول جرایم قانونی غیر قابل بخشش می شوند که متأسفانه در این صورت هیچ کاری از دست همکاران ما در ادارات امور مالیاتی در مساعدت با آنان ساخته نیست، از این رو از مودیان میخواهیم در حوزه فعالیت اقتصادی خود ابتدا اطلاعات لازم و کافی را کسب نمایند.

وی افزود: این اداره کل با همکاری و هماهنگی اتاق اصناف و کلیه دستگاههای اجرایی همچون گذشته آمادگی دارد تا درخصوص برگزاری هرگونه دوره های آموزشی لازم جهت آشنایی کلیه فعالان اقتصادی با تکالیف مالیاتی اقدام لازم را انجام دهد.

نباتی اعلام کرد: همکاران ما نیز تمام سعی و تلاش خود را می کنند که بر اساس عدالت و با اطلاعات موثق بخصوص اطلاعاتی که در خصوص خرید و فروش از بنگاههای اقتصادی در سامانه های طرح جامع مالیاتی بدست همکاران ما می رسد، نسبت به رسیدگی به پرونده ها و تعیین مالیات متعلقه اقدام نمایند.
مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی اظهارداشت: با توجه به توسعه بسترهای الکترونیکی سامانه های مالیاتی در طرح جامع مالیاتی نیاز است که کلیه فعالان اقتصادی با عمل به تکالیف قانونی خود در زمان های قانونی مقرر به همکاران ما این اجازه را بدهند که با استفاده از تمام ظرفیتها در چارچوب قانون، حمایتهای لازم را از فعالان اقتصادی مبذول دارند.

نباتی در پایان از آمادگی جهت برگزاری جلسه مشترک با فعالان اقتصادی و بازدید از بنگاههای تولیدی و صنعتی جهت رسیدگی مستقیم به مشکلات ایشان خبر داد.

در ادامه، احتشام، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند گفت: ما مالیات را یک تکلیف، حق و دینی بر گردن خود می دانیم و تقاضا داریم همکاران امور مالیاتی نیز با ورود به بنگاههای اقتصادی واقعیتهای فضای کسب و کار ایشان را دریابند و سپس نسبت به تعیین مالیات آنها اقدام نمایند، زیرا در استان ما حدود ۷۰ درصد اشتغال را بنگاههای کوچک تولیدی تشکیل می دهند که عدم رسیدگی به مسائل و مشکلات این بنگاهها، اشتغال استان را با بحران مواجه خواهد نمود.

 

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۱/۱۵دیدگاهتان را بنویسید

سیزده + یک =