مدیرکل امور مالیاتی کرمان خبر داد: حمایت از سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته

مدیرکل امور مالیاتی کرمان گفت: به منظور حمایت از سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته، بر اساس قانون مالیات‌های مستقیم، متقاضیان سرمایه‌گذاری در شهرستان ریگان از معافیت‌های مالیاتی بلندمدت بهره مند می‌شوند.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد سلمانی، مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان در مراسم افتتاح اداره امور مالیاتی شهرستان ریگان گفت: بحث مالیات به عنوان مهم‌ترین درآمد غیرنفتی در کشور مطرح است و نیاز به همکاری و حمایت مسئولان شهرستان برای فرهنگ‌سازی مالیاتی و اخذ مالیات قانونی در منطقه دارد.
وی هدف از راه‌اندازی امور مالیاتی شهرستان ریگان را خدمات‌رسانی و سرویس‌دهی به اهالی محروم منطقه دانست و افزود: مودیان مالیاتی این شهرستان از این پس می‌توانند از خدمات مالیاتی در این اداره بهره‌مند شوند.
مدیرکل امور مالیاتی کرمان با تشریح قانون معافیت‌های مالیاتی سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، اظهار داشت:ستادی در اداره کل امور مالیاتی کرمان متشکل از معاونان و مشاوران مالیاتی، آماده ارائه مشاوره به سرمایه‌گذاران برای برخورداری از این معافیت‌ها هستند.

سلمانی با تأکید بر نقش مهم درآمدهای مالیات بر ارزش‌افزوده پرداختی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در توسعه و آبادانی شهرها و روستاها گفت: نام‌گذاری پروژه‌های عمران شهری به نام مالیات منجر به فرهنگ‌سازی مالیاتی و پرداخت به موقع و آگاهانه مالیات توسط مردم می‌شود.

وی بیان داشت: بر اساس برنامه ششم توسعه، درآمدهای مالیات بر ارزش‌افزوده به نسبت ۷۰ درصد شهرها و ۳۰ درصد روستاها و براساس شاخص جمعیت به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود.
در این مراسم، غلام شاه زاده، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ریگان نیز اظهار داشت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش‌افزوده، طرح‌های عمرانی را اجرا می‌کنند و اگر این کمک‌ها نباشد، اقدامات عمرانی در شهر به سرانجام نرسیده و پیشرفت نخواهد کرد. وی، اداره امور مالیاتی را یکی از ادارات مهم این شهرستان دانست و افزود: به دلیل نقش مهم درآمدهای مالیاتی در توسعه شهرستان، مکان مناسبی برای امور مالیاتی ریگان در نظر گرفتیم.

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۱/۲۰دیدگاهتان را بنویسید

19 − 19 =