مدیر کل امور مالیاتی قزوین تاکید کرد: احقاق حقوق دولت و مردم با کاهش فرار مالیاتی

مدیر کل امور مالیاتی قزوین اظهار داشت: احقاق حقوق دولت و مردم با کاهش فرار مالیاتی امکان پذیر است.
به گزارش رسانه مالیاتی ایران، پورامیدی، مدیرکل امور مالیاتی قزوین در دیدار با رئیس پلیس آگاهی استان با اشاره به نقش درآمدهای مالیاتی در بودجه کشور، پیگیری پرونده های جرایم اقتصادی از طریق این نهاد را ضروری دانست و افزود: مشارکت این دو نهاد به ویژه در حوزه مقابله با فرار مالیاتی بسیار موثر خواهد بود.
پورامیدی در ادامه گفت: شناخت عوامل ارتکاب جرم در نظام مالیاتی و راه‌های پیشگیری از آن، اهمیت ویژه‌ای دارد و برخورد جدی با اشخاصی که به طرق مختلف و انجام جرایم گوناگون باعث بروز فساد در نظام مالیاتی می‌شوند تا از این طریق به ثروت‌اندوزی خود ادامه دهند و حقوق دولت که در واقع همان حقوق افراد جامعه است را تضییع می‏نمایند، بسیار ضروری است.

وی هم چنین با بیان این که برخورد با دانه درشت های مالیاتی در اولویت قرار دارد ، ازتشکیل دادسرا و دادگاه ویژه مالیاتی به منظور برخورد با مرتکبان جرایم مالیاتی در استان خبر داد.

در این دیدار، رئیس پلیس آگاهی ناجا نیز بر ضرورت افزایش تعاملات بین دو دستگاه اشاره کرد و گفت: با همکاری امور مالیاتی و پلیس آگاهی در سطح کشور، روند مبارزه با فرار مالیاتی تقویت و بخش قابل توجهی از حقوق بیت المال در موضوع فرار مالیاتی محقق خواهد شد.

مدیر کل امور مالیاتی قزوین در خاتمه، با تاکید بر نقش تاثیرگذار پلیس در مبارزه با فرار مالیاتی و احقاق حقوق دولت افزود: ارتقاء دانش مالیاتی افسران اقتصادی و کارآگاهان ناجا در خصوص راهکارهای شناسایی و کشف فرار مالیاتی و برخورد با مفسدان اقتصادی در این حوزه ضروری است.

در خاتمه نیز مقرر شد جلسه همفکری با حضور کارشناسان اداره کل و افسران اقتصادی استان برگزار گردد.

 

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۰۲/۰۵دیدگاهتان را بنویسید

8 + یک =